Chór "CANTAMUS" oraz Zespół Muzyczny "EMAUS" w Kamionce Wielkiej

Od 1991 r. działa Zespół Muzyczny "EMAUS", dawniejsza "Tęcza" - jego skład tworzy troje solistów i muzycy (gitara klasyczna, basowa, elektryczna, instrumenty klawiszowe, perkusja i trąbka).
Chór "CANTAMUS" istnieje od stycznia 1994 roku. Wykonuje głównie muzykę liturgiczną. Jest chórem czterogłosowym, liczy 30 osób w wieku od 13 do 30 lat.
Założycielem zespołu i chóru jest Józef Trojan - organista w parafii Kamionka Wielka, który komponuje również muzykę i pieśni religijne.

Chór śpiewał w czasie mszy transmitowanej przez Radio Dobra Nowina, występował wraz z zespołem muzycznym z koncertem kolęd "Nie było miejsca" w Jadownikach, Krynicy, Nowym Sączu i w Kamionce Wielkiej. Dali koncert charytatywny dla osób bezdomnych w Krynicy "Mała Orkiestra Chleba Powszedniego". Otrzymali m.in. wyróżnienie na VIII Festiwalu Chórów Mieszanych w Tarnowie, gdzie z inicjatywy obecnego proboszcza Stanisława Staśko wystąpili także na Forum Osób Niepełnosprawnych Ruchowo.Swoimi występami uświetniają uroczystości religijne, m.in. w czasie kanonizacji św. Kingi w Starym Sączu oraz peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Kamionce Wielkiej.