Komunikacja

Kamionka Wielka posiada stację kolejową położoną w centrum wsi.

Królowa Górna posiada regularną linię komunikacji miejskiej z Nowego Sącza przez Kamionkę Wielką do Boguszy i z powrotem (autobus MZK nr 37), z Nowego Sącza do Kamionki Wielkiej (autobus nr 26).
Ponadto autobusami linii PKS można dojechać do Nowego Sącza, Grybowa, Krynicy, Kamiannej. Do wsi Królowa Polska możliwy jest również dojazd liniami PKP. Po przejściu przez most na rzece Królówce, kierujemy się w prawo, przechodzimy przez kolejny niewielki mostek i podchodzimy około 10 min. wygodną drogą do stacji PKP w Mszalnicy, na której zatrzymują się wszystkie pociągi osobowe w kierunku Krynicy, Tarnowa, Krakowa. Z Królowej Górnej do przystanku za mostem można podjechać autobusami linii MZK lub PKS.

Do Mystkowa najlepiej przyjechać od strony Nowego Sącza, po drodze zwiedzając Muzeum Etnograficzne (skansen). Zgromadzono w nim zabytki związane z czterema grupami etnicznymi - Lachów Sądeckich, Górali od Łącka, Pogórzan i Łemków. Szosa miejscami pnie się pod górę, mijamy wsie Falkowa, Kunów i już jesteśmy w Mystkowie. Do Mystkowa dojechać też można z Nowego Sącza autobusem MZK linii 15. Czas podróży to około 25 minut.