Trasy rowerowe

 1. [fioletowy] Droga główna z Nowego Sącza do Gorlic. Prowadzi przez Paszyn, Cieniawę i Grybów.
 2. [czerwony] Droga głowna z Nowego Sącza do Krynicy. Prowadzi przez Jamnicę, Kamionkę Wielką, Królową Polską, Królową Górną i Bogusze.
 3. [niebieski] Trasa rowerowa z Nowego Sącza przez Mystków, gdzie się rozgałęzia na Cieniawę lub na Kamionkę Wielką:
 4. [zielony] Trasa z Nowego Sącza Jamnicy. Z Nowego Sącza do Jamnicy przez Falkową, Kunów, Mystków. Na trasie podobnie jak wyżej. Od wsi Mystków trasa prowadzi grzbietami Gór Jamnickich - ten odcinek trasy jest najbardziej malowniczy i widokowy. Możemy oglądać i podziwiać przyrodę oraz krajobraz. Długośc trasy ok. 9 km.
 5. [błękitny] Z Mystkowa do Kamionki Wielkiej, a stamtąd do Nowego Sącza lub do Królowej Górnej i dalej do Krynicy. Początkowo trasa prowadzi w dół, natomiast od Kamionki Wielkiej biegnie po równym terenie. Po drodze możemy oglądać przyrodę, krajobrazy i przydrożne kapliczki.
  Jeżeli wybierzemy trasę z Kamionki Wielkiej do Królowej Górnej i Boguszy to po drodze możemy oglądać Cerkiewki Łemkowskie. Długośc trasy ok. 3,5 km.
 6. [różowy] Trasa z Boguszy do Jaworza
  Trasa rowerowa w kierunku Jaworza, zaczyna się we wsi Bogusza. Aby dojechać na Jaworze, należy skręcić z drogi głównej w lewą stronę, wyżej murowanej cerkwi. Po skręceniu z drogi głównej, jedziemy drogą kamienistą, mijamy rogatkę. Gdy już miniemy rogatkę, jedziemy prosto do rozstania dróg, póĽniej skręcamy w prawo. Jedziemy stokówką, aż do skręcenia z drogi ubijanej kamieniami w lewo, na drogę prowadzącą na Jaworze. Jedziemy tą oto drogą prosto. Gdy miniemy mrowisko ogrodzone pasiekami, jedziemy prosto aż do skrzyżowania dróg, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Po skręceniu jedziemy prosto, aż do strzałki na drzewie wskazującej krzyż. Dla cyklistów, którzy są zmęczeni polecamy im, aby powrócili do domu tą samą trasą. A dla cyklistów, którzy chcą przeżyć wiecej przygód polecamy powrót biało-niebiesko-białym szlakiem. Uwaga na tej trasie występują róznorakie "jeziorka". PóĽniej skręcamy z biało-niebiesko-białego szlaku. Jedziemy cały czas prosto i skręcamy w lewą stronę. Wyjeżdżamy na małą polankę jedziemy tą dróżką prosto przez mały mostek i skręcamy w lewą stronę. Wyjeżdżamy na drogę aswaltową. Zjeżdżamy na mostek skręcamy w lewą stronę, jedziemy drogą aswaltową aż do skrzyżowania drogi głównej z drogą podporządkowaną. Jeżeli ktoś chce dojechać w stronę Kamionki to musi skręcić w prawą stronę, a kto chce jechać w stronę Królowej Górnej musi skręcić w lewą stronę. ŻYCZYMY MIŁEJ JAZDY I UBŁOCENIA SIĘ!
 7. [żółty] Trasa z Ptaszkowej do Boguszy
  Startujemy z Ptaszkowej, jedziemy prosto, a na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w lewo, w stronę Królowej Górnej. Nadal jedziemy prosto, wzdłuż rzeki Królówka. Mijamy cmentarz, dwa przydrożne krzyże, dwa przystanki autobusowe. Mijamy Kościół w Królowej, jedziemy dalej i koło szkoły po lewej stronie drogi znajduje się pole biwakowe. Jeśli chcemy wrócić z powrotem musimy zawrócić i na najbliższej dróżce skręcić w prawo następnie w lewo i jechać prosto. Tym sposobem wrócimy na drogę główną.
 8. [pomarańczowy] Trasa z Podlipy do Królowej Polskiej
  Wyjeżdzamy z miejscowości Podlipa. Jedziemy w stronę Królowej Polskiej. Po drodze mijamy Basiagówkę. Na przeciw Szczecinówki znajduje się murowany most, którym przejeżdżamy na Pazganówkę, znajdującą się na Mszalnicy.Jedziemy pod wysoką górę przez Borkowskie. Następnie skręcamy w prawo i jedziemy w dół. Jedziemy pod mostem na którym są tory kolejowe. Potem przejeżdzamy przez drewniany most i już jesteśmy na głównej drodze. Jedziemy wzdłuż rzeki Królówki i skręcamy w lewo, dojeżdżamy do drogi prowadzącej do kościoła.